Jak wyczyścić białe ściany?

Utrzymanie białych ścian jest skomplikowane i wymaga natychmiastowego działania, w przypadku zabrudzenia. Dlatego warto zastosować się do serii wskazówek dotyczących czyszczenia białych ścian.

1. Miej pod ręką niezbędne narzędzia

Usunięcie plamy z błota to nie to samo co ogólne sprzątanie czy usuwanie kurzu. Z tego powodu ważne jest określenie rodzaju czyszczenia, które ma być przeprowadzone. W przypadku ogólnego sprzątania wystarczy gąbka, papierowe serwetki, ręcznik i ściereczka z mikrofibry.

Do bardziej skomplikowanych plam użyj sody oczyszczonej, uniwersalnych środków czyszczących, płynu do mycia naczyń i szczotki do szorowania. Wskazane jest założenie rękawic lateksowych w celu ochrony skóry.

2. Wykorzystaj specjalne produkty na lepkie plamy

W przypadku plam związanych z jedzeniem, piciem i podobnymi przedmiotami, warto zastosować wielofunkcyjny środek czyszczący. Za pomocą szmatki lub ręcznika papierowego, zastosowanie tych odtłuszczaczy jest często skuteczne w wybielaniu ścian z lepkimi plamami.

3. Usuwaj zabrudzenia od góry do dołu

W przypadku białych ścian, zaleca się usuwanie zabrudzeń od góry do dołu. W ten sposób wszystko, co gromadzi się na górze, spada na podłogę. Aby usunąć kurz z białych ścian, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką z mikrofibry.

W przypadku górnych części, szmatka może być przymocowana do miotły lub podobnego przedmiotu, za pomocą którego można dotrzeć do tych przestrzeni. Ważne jest, aby stale moczyć szmatkę. Dzięki temu brud gromadzi się na ściereczce i nie rozprzestrzenia się po całej ścianie. Niestety czasami niektórych plam nie da się usunąć i trzeba umiejętnie zamaskować plamę nową warstwą farby. Jak to zrobić? Dowiedz się w https://komfortowy.pl

5. Płyn do mycia naczyń

W bardziej skomplikowanych przypadkach czyszczenia można zastosować mydło do naczyń lub detergent. Jest to produkt rzadko stosowany poza swoją podstawową funkcją, jednak jest skuteczny na plamy powierzchniowe, które nie schodzą przy użyciu innych środków czyszczących. Nałożenie kropli detergentu na gąbkę i przyłożenie do plamy, delikatne pocieranie, aż się spieni, jest idealnym rozwiązaniem. Następnie pozostaw plamę na kilka minut. Gdy ściana wchłonie już produkt, przejedź po niej szmatką z mikrofibry zwilżoną letnią wodą. Jeśli plama nie zostanie całkowicie usunięta, powtórz proces.

6. Soda oczyszczona

Uniwersalnym produktem, który jest również skuteczny w czyszczeniu białych ścian jest soda oczyszczona.  Najpierw wymieszaj w misce 3 łyżki sody oczyszczonej i 1 łyżkę wody. Zrób pastę o kleistej konsystencji. Następnie należy nałożyć na plamę, aż do jej całkowitego pokrycia. Pozostaw na dłużej niż detergent do naczyń, a po wyschnięciu przetrzyj ściereczką z mikrofibry.