Airbnb pod lupą – czy wynajem krótkoterminowy jest opłacalny?

Na całym świecie można zauważyć prawdziwy boom na usługi typu airbnb. Również w Polsce wynajem krótkoterminowy staje się coraz popularniejszy, a wielu właścicieli nieruchomości zaczęło wynajmować swoje lokale nie tylko na okres długoterminowy, ale również i krótkoterminowo. Czy taka forma działalności jest naprawdę opłacalna? W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej airbnb i wynajmowi na krótki okres.

Inwestorzy kupują nieruchomości z myślą o zarabianiu


Wiele osób, które w ostatnim czasie inwestują w nieruchomości, tak naprawdę robią to z jedną myślą. Chcą skorzystać z okazji i wejść w rozwijającą się branżę wynajmu krótkoterminowego. Już na tej podstawie można stwierdzić, że taka forma działalności jest opłacalna i dochodowa. Jednak musimy pamiętać, że goście decydują się na wynajem krótkoterminowy jedynie w określonych sytuacjach. Przede wszystkim wtedy, gdy interesuje ich dana lokalizacja. Jeśli więc masz np. nieruchomość w Krakowie, to na pewno w okresie wiosenno-letnim, ale nawet i jesienno-zimowym możesz liczyć na spore zainteresowanie turystów.

Usługa airbnb może wydawać się nieco mniej opłacalna w momencie, gdy chcemy prowadzić tego typu wynajem w małym miasteczku, a dookoła raczej nie ma żadnych atrakcji turystycznych. W takim przypadku może po prostu nie być chętnych na wynajem mieszkania na okres kilku dni lub kilku tygodni.

Wynajem krótkoterminowy – czy to się opłaca?


Podsumowując ten temat należy stwierdzić, że airbnb jest opłacalny przy spełnieniu kilku ważnych aspektów. Przede wszystkim lokalizacja lokalu mieszkalnego musi być atrakcyjna. Dobrze byłoby, gdyby mieszkanie znajdowało się w centrum jakiegoś dużego miasta lub w okolicach. W takim przypadku możemy liczyć na zainteresowanie gości, którzy przybyli w dane miejsce w celach turystycznych lub zawodowych. Oczywiście goście airbnb to nie tylko turyści, ale również i biznesmeni i zwykli ludzie. Dlatego jeśli chcemy kupić lub wybudować nieruchomość, aby prowadzić wynajem krótkoterminowy, to musimy mieć dokładny biznesplan, aby popyt i zainteresowanie mieszkaniem było na odpowiednim poziomie. Na szczęście zawsze może przekształcić wynajem na długoterminowy i problem braku zainteresowania powinien się rozwiązać.

1 thought on “Airbnb pod lupą – czy wynajem krótkoterminowy jest opłacalny?

  1. Trzeba dobrze zbadać rynek. Generalnie Airbnb schodzi jak świeże bułeczki.

Comments are closed.