Zalety i wady otwartych kuchni

3 zalety kuchni otwartych na salon

1. Zyskujesz wizualną przestrzeń i przestronność

Dzięki likwidacji ścianek działowych w kuchni, wchodząc do jadalni zobaczymy ogromną przestrzeń wizualną w tym pomieszczeniu. To dobry pomysł, jeśli kuchnia jest bardzo mała lub salon nie jest zbyt duży. W ten sposób wizualnie dodasz metrów, a Twój salon będzie wydawał się większy. Ponadto, będzie to bardziej komfortowe, gdy będziesz przyjmował gości, ponieważ będziesz miał więcej miejsca do poruszania się.

2. Lepiej wykorzystasz światło w pomieszczeniach

Kuchnie w domach zbudowanych przed laty mają zazwyczaj mało światła. Otwierając kuchnię można maksymalnie wykorzystać światło, które wpada z salonu, co jest świetną okazją do gotowania przy naturalnym świetle lub oszczędzania na energii elektrycznej, ponieważ nie zawsze trzeba będzie włączać światło, gdy jesteśmy w kuchni.

3. Jest praktyczna i łatwo się w niej poruszać

W kuchni otwartej na salon wszystko jest bliżej ręką. Ponadto, jak wspomnieliśmy, jeśli przyjmujesz gości i potrzebujesz dodatkowej przestrzeni w jadalni, będziesz miał więcej miejsca do poruszania się, jeśli nie ma ścian między kuchnią a salonem. Z każdego punktu salonu można dostać się do kuchni, co znacznie ułatwia poruszanie się między tymi dwoma pomieszczeniami. W portalu http://lofthouse.pl dowiesz się więcej o projektowaniu praktycznej i użytecznej kuchni.

3 wady otwartych kuchni

1. Mieszanka zapachów

Pierwsza wada otwarcia kuchni na salon: brzydkie zapachy. Zapachy wszystkiego, co ugotujesz, zostaną przeniesione do salonu, chociaż jest to coś, czemu można zaradzić za pomocą dobrego okapu. Z drugiej strony, jeśli masz kosz na śmieci w kuchni, postaraj się go porządnie zamknąć lub schować za jedną z kuchennych szafek, bo jeśli wyrzucisz coś w złym stanie lub zbyt długo będziesz zabierał się za wyniesienie śmieci, to będą one śmierdziały w całym salonie…

2. Hałas w kuchni nie jest izolowany

Szumy z patelni, okapu, kranu, zmywarki… Zapomnij o drzemce na kanapie lub oglądaniu filmu, jeśli w kuchni ktoś jest lub działają urządzenia elektryczne, bo te odgłosy mogą być bardzo denerwujące. Aby nadmiernie nie przeszkadzały CI kuchenne hałasy, możesz pomyśleć o zakupie cichych urządzeń.

3. Bałagan przenosi się do salonu

Bałagan w kuchni będzie widoczny podczas gdy ty cieszysz się swoim posiłkiem, natomiast jeśli twoja kuchnia jest zamknięta, możesz zamknąć drzwi i zapomnieć na chwilę o bałaganie.