Prefabrykowane ściany betonowe

Branża budowlana przeżywa prawdziwy rozkwit. Coraz więcej osób podejmuje decyzję o budowie własnego domu. Często zdarza się, że proces budowy jest kosztowny i długotrwały. Na szczęście na rynku pojawiło się rozwiązanie, które znacznie obniża koszty budowy własnego domu.

Gotowe elementy konstrukcyjne

Coraz więcej firm budowlanych oferuje budowę domu z gotowych już elementów. Prefabrykowane ściany to elementy, które powstają poza terenem budowy. Takie elementy ścienne wykonywane są na indywidualne zamówienie pod konkretny projekt domu.

Proces budowy domu z prefabrykowanych ścian jest o wiele krótszy i tańszy. Gotowe ściany dostarczane są na budowę, gdzie składane są w całość. Umożliwia to znaczne skrócenie czasu budowy, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia.

Zalety ścian prefabrykowanych

Ściany prefabrykowane powstają w specjalnych ogrzewanych formach. Z uwagi na to, że powstają one w specjalnych pomieszczeniach przyspieszających proces dojrzewania betonu, sam proces produkcji takich ścian trwa zaledwie kilka dni.

Dużą zaletą gotowych ścian prefabrykowanych jest to, że są one o wiele cieńsze niż ich murowane odpowiedniki. Z uwagi na fakt, że ściany wykonane z prefabrykatu są cieńsze nawet o kilkanaście centymetrów, przyszli lokatorzy zyskują kilka metrów powierzchni użytkowej. Dodatkowa powierzchnia użytkowa jest szczególnie istotna w małych budynkach, gdzie liczy się każdy centymetr.

Dużą zaletą prefabrykowanych ściany jest to, że wykonywane są one pod indywidualne zamówienie. Oznacza to, że już w produkcji możliwe jest wykonanie gotowych otworów instalacyjnych. Wcześniejsze wykonanie potrzebnych otworów zdecydowanie przyspiesza prace wykończeniowe.

Wady ścian z prefabrykatów

Pomimo że ściany z prefabrykatów są zdecydowanie cieńsze i lżejsze od swoich ceglanych odpowiedników, to i tak ich transport bywa kłopotliwy. Z uwagi na bardzo dużą wagę poszczególnych elementów konieczne jest wykorzystanie sprzętu ciężkiego zarówno podczas załadunku, jak i rozładunku ścian.
Warto również wspomnieć o tym, że ściany z prefabrykatów wymagają dodatkowego wzmocnienia fundamentów.

Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnych czterech ścian. Budowa domu wiąże się jednak z ogromnymi kosztami. Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest wykorzystanie gotowych już elementów ściennych, umożliwia znaczne przyspieszenie procesu budowy, a co za tym idzie obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domów z prefabrykatów.

1 thought on “Prefabrykowane ściany betonowe

Comments are closed.